MRC Krteček Jeseník

Jsme tu pro Vás a Vaše rodiny :-)

Co MRC Krteček znamená pro maminky, jejich děti a rodiny?

Co obnáší a přináší? Na tyto otázky nám odpověděly tři maminky docházející dlouhodobě do mateřského a rodinného centra Krteček v Jeseníku.

„V mých očích MRC je prostor, který je naplněn lidmi, informacemi, zážitky a dobrými radami pro maminky jako samotné. Zde se schází rodiny, které rády obohacují jiné smíchem, kontaktem i nápady. Děti především milují tento prostor na vyřádění a zároveň se učí být respektovány a respektovat. Velmi se jim kolektivem posiluje imunita a také nalézají sebevědomí. Pravidla jsou všude, ale jsou jim tak přirozené. Já jako maminka dvou dětí můžu říct, že obě děti si pobyt trávený tady v Krtečku užívaly a velmi se rády vrací. Když nastoupily do školky, tak byly obohacené básničkami, znalostmi i pravidly společenských věcí.

Po ukončení RD jsem byla seznámena s projektem, který Krteček zřídil. Velmi mě nalákala myšlenka zkusit něco nového, zajímavého a zároveň jsem čekala přínos možností. Jelikož jsem po RD s dvěma dětmi, je problém najít práci a můj obor vykonávat nemohu. S chutí jsem vstoupila do projektu a nyní jsem v polovině a můžu sama za sebe říct, že získané informace mi pomáhají se lépe rozhlížet. Díky projektu je možnost tréninkového pracovního místa, kvůli kterému se snažím o to více. Jsou to věci nepoznané anebo hodně uložené před mateřskou a na mateřské jsem všechny informace nepoužívala. Jsem velmi zvědavá, jak mi to půjde, pokud mi mé tréninkové míso vyjde.

Všem doporučuji, pokud mají tuto možnost zkusit a zapojit se, ať neváhají ani v MRC ani v projektu. Je to super příležitost.“ Markéta P.

„Začala jsem chodit do Krtečku, abych poznala další maminky. Mám ráda komunikaci s lidmi a Krteček mi to nabízí. Dítko si hraje a já mohu s maminkami probrat to, co mě zajímá ohledně výchovy dětí. Poznala jsem maminky, které mají stejně staré dítko, můj syn Štěpánek si nimi může hrát. Tím se i více rozmluvil. Oběma nám Krteček přináší mnoho zkušeností a poznatků.

Pro kurz jsem se rozhodla proto, abych nabrala další vědomosti a zkušenosti. Dozvěděla se, jak jsem na tom vědomostně po mateřské dovolené. Když je člověk na mateřské dovolené, přestane si časem v rámci práce věřit. Má po mateřské problém najít si dobrou práci. Díky kurzu vím, že se dá vše zvládnout. Hodně mi pomohl kurz komunikační dovednosti a motivačně vzdělávací kurz. Našla jsem v sobě odvahu a sebevědomí. Máme navštěvovat ještě počítačové dovednosti, na které se moc těším, protože vím, že v počítačích mám co dohánět. V rámci kurzu je i tréninkové pracovní místo, na které se velmi těším. Bude to další zkušenost pro hledání práce.“ Ivana S.

„Začala jsem Krteček navštěvovat v šesti měsících dítěte na doporučení kamarádek. Prostory centra byly velké a vybaveny spousty hraček. Setkávání s maminkami mi i synovi přineslo spoustu rad, doporučení, spoustu nových známostí. Krteček mně i dítěti přináší osobní rozvoj, vždy se těšíme i na venkovní aktivity. Ve volné herně jsme si vyrobili adventní věnec a další. Maruška Vršanová nás naučila masáže pro zklidnění dítěte s poruchami vnímání a pomohly!

Kurz pro maminky jsem zvolila, protože je to v dnešní době moc lákavá nabídka vyzkoušet si jinou pracovní profesi a i mi Krteček pohlídá syna. Vím, že je tady o něj po všech stránkách postaráno a já se nemusím ničeho obávat a ještě se naučí spoustu říkanek. Ze všech seminářů mě nejvíce prozatím zaujala „Dluhová poradna“. Dluhy nemám, ale byla i přínosem, jak pomoci jiným lidem, co je mají. Těším se na očekávaný kurz s počítačem, kde zase získám další cenné zkušenosti.

V létě jsem se zúčastnila několik výletů např. Velké Losiny byl příjemný relax, nebo den dětí, Táta frčí do Krtečka jsou dle mého super.“ Jaroslava Š.

Kontaktujte nás